راهنمای نصب از منوی اصلی سیدیا

شروع

پس از خرید, سیستم کدهایی مشابه زیر به شما خواهد داد:
gmail: AirBlue1234
Pass: cydia1234
Code: 12345678
برای شروع باید این کدها در اختیار شما باشد. دقت داشته باشید این اکانت به عنوان امانت در اختیار شما قرار دارد و پس از استفاده نیاز به نگهدادی از اکانت نیست زیرا مشخصات دستگاه شما در دیتابیس برنامه نویس ذخیره خواهد شد و از آن پس دیگر نیازی به ایمیل نیست.
روش خرید اینگونه پکیج ها به یک صورت میباشد و ما صرفا در اینجا برای نمونه, روش نصب نرم افزار AirBlue Sharing را آموزش میدهیم. پس از ورود به سیدیا درهمان صفحه اصلی سیدیا گزینه Manage Account را تپ کنید.(شکل زیر)


انتخاب گزینه Google

در این مرحله به شما دو گزینه پیشنهاد می شود که شما می بایست گزینه Sign in with google را انتخاب کنید.


وارد کردن اکانت جی میل

در این مرحله جی میل و پسورد که سیستم به شما تحویل داده است را وارد کنید.


در این قسمت شما میبایست کدی که همراه با اکانت جی میل به شما تحویل داده شده را وارد کنید. توجه کنید حتما تیک گزینه Remember را فعال کنید. مانند عکس زیر:اگر چنین تصویری برای شما ظاهر شد, گزینه Allow را کلیک کنید.


نکته بسیار مهم

اشتباهی که خیلی از کاربران مرتکب میشوند مربوط به این قسمت می باشد. پس از اینکه شما یوزر و پسورد جی میل را وارد کردید, اکانت در حال کانکت شدن به سرور گوگل می باشد که ممکن است تا دو دقیقه هم زمان ببرد. در حین لود شدن اکانت, گزینه Click here to continue نمایش داده می شود که شما به هیچ وجه نباید بروی آن بزنید زیرا دوباره به صفحه لاگین باز خواهید گشت و به اشتباه تصور میکنید که یوزر نیم یا پسورد را اشتباه وارد کرده اید. پس توصیه ما این است که صبور باشید تا صفحه بعد بصورت خودکار نمایش داده شود.


ثبت دیوایس در دیتابیس

پس از لاگین شدن به اکانت جی میل, صفحه زیر نمایان خواهد شد که از شما میخواهد دستگاه خود را به این اکانت متصل کنید. در واقع با تپ کردن بروی Link Device to Your Yccount شما سریال دستگاه خود را بروی دیتابیس سازنده برنامه ثبت میکنید. پس در این مرحله بروی Link Device to Your Account بزنید و منتظر بمانید تا صفحه جدید نمایان شود.


پس از اینکه گزینه Lind Device to Your Account را زدید, به صفحه زیر هدایت می شوید که شما باید بروی گزینه Installable Purchases بزنید و منتظر صفحه بعد باشید.سپس همانند شکل زیر اسم برنامه مورد نظر را مشاهده می کنید که باید بروی آن بزنید تا وارد صفحه بعد شوید.آخرین مرحله: نصب

شما الان به صفحه اصلی برنامه هدایت می شوید و پس از چند لحظه لودینگ, مشاهده خواهید کرد بجای گزینه قبلی Purchase گزینه Install پدیدار می شود. همچنین بجای کادر زرد رنگ(شماره ۲ در اولین عکس آموزش) کادر سبز رنگ مشاهده می شود که نوشته شده "This Package Officially Purchased" به این معنی که : این برنامه به صورت قانونی خریداری شده است. حال با خیال راحت نصب کرده و توجه داشته باشید پس از هربار ری ستور یا آپدیت لازم به تکرار این مراحل نیستید و از این پس همیشه گزینه Install را مشاهده خواهید کرد.


مشکلات متداول

Can't locate Package: این مشکل هنگامیست که پکیج مورد نظر در سورس های موجود سیدیا قرار ندارد. برای حل مشکل کلیه سورس های خود را رفرش کنید. برای انجام اینکار در نوار پایین سیدیا به قسمت Changes رفته و سپس گزینه Refresh را بزنید و حوصله داشته باشید تا کلیه سورسها آپدیت شوند.
Unable to load: این مشکل مربوط به اینترنت شما میباشد. بهتر است مراحل را از اول شروع کنید.
The page you requested is invalid: این مشکل هم نیز مربوط به اینترنت شما میباشد. بهتر است مراحل را از اول شروع کنید.